Pod Pasłękiem rozbił się Mig-29. Pilot nie przeżył

1
fot. Wiki Commons/Faisal Akram/CC BY-SA 2.0

Myśliwiec Mig-29 rozbił się w okolicach Pasłęka (woj. warmińsko-mazurskie). Pilot zdołał się katapultować, ale nie przeżył. – Przyczyna katastrofy nie jest znana – powiedział portalowi tvp.info dyżurny Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Do katastrofy doszło przed godz. 2 w nocy. Samolot rozbił się na polu niedaleko Pasłęka. – Pilot katapultował się, ale został znaleziony martwy kilkaset metrów obok wraku przez służby – wyjaśnił dyżurny CBR.

Maszyna zapaliła się po uderzeniu o ziemię. Na miejscu pracują strażacy, policja i przedstawiciel prokuratury. Na razie przyczyna katastrofy nie jest znana. Śledztwo prowadzi Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Samolot należał do 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. W Siłach Powietrznych RP służy 31 radzieckich i rosyjskich myśliwców Mig-29. Pierwsze weszły do służby w 1989 roku.

18 grudnia ubiegłego roku inny Mig-29, należący do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego, uległ katastrofie w okolicy wsi Ryczołek koło Mińska Mazowieckiego. Pilot przeżył, został odnaleziony przez Strażników Leśnych.

źródło: tvp.info

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ