Uczennice w Anglii mają zakaz noszenia spódnic

0

Uczennice  40 szkół w Anglii mają zakaz noszenia spódnic, ponieważ szkoły wybierają neutralne pod względem płci mundury.

Zakaz noszenia spódnic przez dziewczynek przypada miesiąc po tym, jak szkoła hrabstwa Oxfordshire zaleciła chłopcom, aby nosili spódnice zamiast krótkich spodni w celu radzenia sobie z wysokimi temperaturami.

Według Sunday Times, niektóre szkoły decydują się na neutralne pod względem płci uniformy, aby ze względu na uczniów transseksualistów, a inne konsultują się w sprawie zakazu.

Priory School w Lewes narzuciła zakaz spódnic i kazała dziewczętom nosić spodnie, w celu dostosowania się do transseksualnych uczniów, po tym, jak zapytali oni, dlaczego dziewczęta i chłopcy muszą nosić różne ubrania.

Dyrektor szkoły Tony Smith powiedział: – Mamy niewielką, ale rosnącą liczbę uczniów transpłciowych i dlatego posiadanie przez wszystkich tego samego munduru jest dla nich ważne. 

Copleston High School, w Ipswich, umieściła spódnice na liście niedopuszczalnych przedmiotów obok obcisłych dżinsów i kolczyków na twarzy. W Ipswich w sumie osiem szkół średnich zakazuje spódnic, co oznacza, że ​​większość uczennic w mieście uczęszcza do szkół tylko w spodniach.

Spódnice w Woodhey High School, w Bury, zostały sklasyfikowane jako „niegodne i zawstydzające” dla uczennic, pracowników i gości szkoły.

Jednak feministki narzekają, że całkowity zakaz stosowania spódnic na rzecz neutralnego pod względem płci uniformu nie jest odpowiedź na rosnącą liczbę uczniów transpłciowych. Twierdzą, że dzieciom należy zaoferować wybór.

eps

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ