Starsze Szwedki wykorzystują seksualnie młodych uchodźców, za wikt i nocleg

0

W Szwecji wybuchł skandal z wykorzystywaniem młodych afgańskich uchodźców płci męskiej przez starsze Szwedki.

Wiadomość ta została po raz pierwszy opublikowana w poście na Facebooku przez Stefana Lindquista, lewicowego polityka z Härnösand.

Według Lindquista, szwedzka grupa na Facebooku „Zanieś deportacje do Afganistanu!” jest używana do wykorzystywania tak zwanych „papierowych nieletnich uchodźcow” i młodych mężczyzn z Afganistanu.

Mówi, że w większości przypadków starsze kobiety oferują jedzenie i zakwaterowanie w zamian za seks, ale zdarzył się też jeden przypadek, w którym mężczyzna zgwałcił młodego mężczyznę.

Lindquist potwierdził w internetowym magazynie Samnyyt, że w grupie wsparcia afgańskich uchodźców ma miejsce „powszechna eksploatacja” afgańskich chłopców.

Według Lindquista „pozbawione skrupułów panie” kontaktują się z chłopcami, zapraszają ich do swoich domów i używają do wszystkiego, niczym niewolników, w tym do „brutalnych napaści na tle seksualnym i gwałtów”. Oskarżenia oparte są na zeznaniach chłopców i ludzi, którzy im pomagają.

Lindquist mówi, że zgłosił to policji. Lindquist również zgłosił tę sprawę do administratorów grupy na Facebooku, którzy jednak odmówili zgłoszenia nadużycia władzom, mimo że zdają sobie sprawę, że to się dzieje.

– Sami chłopcy nie odważają się zgłosić na policję, ponieważ przebywają w Szwecji nielegalnie. To bardzo dziwne, że te starsze, pozbawione skrupułów panie nadużywają ich. Zamknijcie grupę lub weź odpowiedzialność za to, co się tam dzieje – podsumowuje Lindquist.

sev

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ