Pawłowicz sprowadziła Wałęsę do parteru

0

Cały czas toczy się ostra dyskusja wokół zmian w Sądzie Najwyższym. Głos zabrał też Lech Wałęsa: „Staję na czele fizycznego odsunięcia głównego sprawcy wszystkich nieszczęść” – zapowiedział. Na te słowa szybko zareagowała Krystyna Pawłowicz: „Wg sondaży nie ma Pan żadnych szans, zero. No, sorry…” – napisała posłanka PiS.

Lech Wałęsa jest ostatnio wyjątkowo zaangażowany w obecną politykę. W Gdańsku powołano do życia Komitet Obywatelski 2018, której jest liderem. – Musimy odzyskać to, co straciliśmy nieroztropnie – grzmiał podczas inauguracji. Teraz odniósł się także do zmian w sądownictwie: „w jakikolwiek sposób obecna ekipa zaatakuje Sąd Najwyższy”, to w środę (4 lipca) po godz. 15 wyruszę z Gdańska do Warszawy. „Dość niszczenia Polski! Staję na czele fizycznego odsunięcia głównego sprawcy wszystkich nieszczęść” – zapowiada Wałęsa.

Zaznaczył także, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy w środę w Warszawie zgromadzi się ponad 100 tysięcy osób: „zdecydowanych i zdyscyplinowanych chętnych”.

Na te słowa zareagowała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. „Panie Wałęsa, staje pan na czele fizycznego odsunięcia głównych sprawcy wszystkich nieszczęść, ale w Polsce legalne fizyczne odsunięcie przeciwnika politycznego może się odbyć tylko poprzez wybory” – pouczyła byłego prezydenta. Stwierdziła jednocześnie, że patrząc na sondaże, nie ma na to żadnych szans.

wp

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ