Lekarze Bez Granic za leki kupują seks w Afryce

0

Jak informuje BBC członkowie organizacji pozarządowej Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières)  korzystają z prostytutek podczas pracy w różnych krajach afrykańskich.

BBC donosi dziś o zakupach seksualnych i nękaniu prostytutek przez działaczy  MSF, organizacji znanej między innymi z tego, że transportuje tysiące nielegalnych imigrantów z Afryki do Europy.

Nadużycia mają mieć miejsce we wszystkich  krajach afrykańskich, w których działa MSF.  Chodzi między innymi o podawanie narkotyków lub leków w  zamian za seks z młodymi dziewczętami.  Cześć z nich trafia do Europy i jest sprzedawana potem do domów publicznych. Nadużycie  te są powszechne.

– Dziewczęta, które straciły rodziców do epidemii Ebola  są szczególnie skłonne uprawiać seks w zamian za leki. Te dziewczęta są bardzo młode  – mówi jeden z informatorów BBC.

Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières/ Doctors Without Borders) to wyróżniona Nagrodą Nobla w  1999 roku organizacja mająca nieść pomoc humanitarną w wielu zakątkach świata zarówno w sytuacjach kryzysowych.

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ