Burger King oferował nagrody pieniężne Rosjankom za zajście w ciążę z piłkarzami grającymi na mundialu

0

Burger King przeprosił za uwłaczającą  akcję, w której oferował Rosjankom trzy miliony rubli (około 60 tysięcy złotych) oraz dożywotnie burgery. Warunkiem Otrzymania tej „nagrody” było  „pozyskać najlepsze geny piłkarskie i „zapewnić sukces rosyjskiej reprezentacji” na mundialu.

Reklama Burger Kinga, który –  za pośrednictwem rosyjskiego serwisu VK – oferował bezpłatne burgery i pieniądze Rosjankom za zajście w ciążę z piłkarzami mundialu, została mocno  skrytykowana i uznana za poniżającą oraz seksistowską.

 Firma w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że reklama stworzona przez rosyjski oddział Burger Kinga nie odzwierciedla marki i jej wartości, jak również zostały podjęte działania gwarantujące, że podobna sytuacja się nie powtórzy: „Jesteśmy wdzięczni za opinie i chcemy poinformować, że usunęliśmy już wszystkie materiały związane z tą ofertą”.

Zgodnie z rozumowaniem autorów tej kampanii „najlepsze geny piłkarskie” miałyby zapewnić „sukces rosyjskiej drużyny w następnych pokoleniach”. Wcześniej natomiast temat kontaktów seksualnych Rosjanek z kibicami przyjeżdżającymi na mundial został podjęty, choć w innej – ostrzegawczej – formie, przez rosyjską deputowaną Tamarę Pletiniową, o czym już pisaliśmy.

Pletiniowa apelowała Rosjanki nie współżyły z obcokrajowcami w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Przypomniała Igrzyska Olimpijskie w Moskwie w 1980 roku, kiedy to dochodziło do kontaktów seksualnych Rosjanek z obcokrajowcami. Prowadziło to do wielu dramatów, gdy kibice wracali do swych domów, a kobiety zostawały same z  dziećmi

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ