Kokaina wartości 14 milionów złotych w koszulkach reprezentacji Kolumbii

2
Celnicy na lotnisku w Bogocie odkryli przemyt kokainy w koszulkach sportowych, takich samych jak te, w których na mundialu gra reprezentacja Kolumbii. Koszulki nasączono narkotykiem. W sumie przejęto 70 kg kokainy o wartości 2,8 mln funtów (14 mln zł).
Narkotyki wykryto w przesyłce liczącej czternaście kompletów strojów reprezentacji Los Cafeteros. Nadano ją w kolumbijskim mieście Barranquilla, a miała trafić do holenderskiego Groningen.
Wstępne sprawdzenie przesyłki nie wykazało żadnych podejrzanych substancji, ale celnicy postanowili przeprowadzić dokładne testy.
 Ich wątpliwości wzbudziła waga paczek, wyższa o około 15 procent od podobnych przesyłek ze strojami piłkarskimi. Okazało się, że czujność celników była zasadna, wszystkie koszulki zostały zaimpregnowane chlorowodorkiem kokainy.
 – To było dla nas bardzo przykre odkrycie, że koszulki, które budzą tak wiele radości w kraju, który żyje mistrzostwami świata, wykorzystuje się do przemytu kokainy – powiedział Wilson Liza Ramirez, dowódca oddziału zwalczaniem narkotyków na lotnisku El Dorado.
  Szef oddziału antynarkotykowego zauważył, że handlarze narkotyków co chwilę zmieniają metody przemytu i sięgają po różne rozwiązania, które mają odwrócić uwagę służb.
 – Tym razem wykorzystują piłkarską gorączkę, wykorzystują pasję kibiców naszej drużyny narodowej – gorzko przyznał Ramirez.
 Kolumbia, po przegraniu pierwszego meczu mundialu z Japonią 1:2, następne spotkanie grupy H rozegra w niedzielę w Kazaniu z Polską.
 Daily Mirrror/polsatnews.pl

2 KOMENTARZE

  1. a te koszulki to chyba były z blachy,skąd wy takie idiotyzmy bierzecie ,ile waży 14 zestawów odzieży sportowej? a w tym było 70 kg narkotyków … jeżeli 70 kg to jest około 15% wagi 14 zestawów hahaha i Wy jesteście wiarygodni …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ