Władze belgijskiego miasta wolą dom publiczny od muzeum

0

Urzędnicy belgijskiego miasta Ostenda stanęli przed bardzo trudnym wyborem: zamieniać opuszczony hangar w muzeum morskie lub w mega-burdel. Wybrali to drugie.

Zgodnie z planem zatwierdzonym  przez radę miejską w Ostendzie, hangar ma zostać oczyszczony i adoptowany na dom publiczny.

Poza zakwaterowaniem prostytutek, burdel będzie również posiadał bar i parking. Plany te zostały opisane jako „szaleństwo” przez grupę Oostendse Oosteroever , organizację non-profit , która prowadziła kampanię na rzecz przekształcenia hangaru w muzeum w celu uczczenia morskiej przeszłości miasta.

Burmistrz Ostendy, Johan Vande Lanottetwierdził, że nowy układ zapewni większe bezpieczeństwo pracownikom seksualnym w mieście. Prostytucja jest legalna w Belgii i uważa się, że zatrudnia około 26 000 kobiet.

– Warunki będą lepsze, nadużycia będą wykluczone lub z co najmniej ograniczone. Będzie także centrum zdrowia, punkt informacyjny i pomieszczenie dla policji.

Kompleks, który będzie prowadzony przez grupę związaną z super domem publicznym Villa Tinto w Antwerpii, ma zostać otwarty do 2020 r. – informuje Nieuwsblad.

ede

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ