Największy festiwal muzyczny w Szwecji odwołany ze względu na ataki seksualne

0

Festiwal Bråvalla jest największym szwedzkim festiwalem muzycznym. Organizatorzy właśnie ogłosili, że impreza nie odbędzie się w tym roku z powodu zeszłorocznych ataków seksualnych, donosi lokalna gazeta  Norrköpings Tidningar .

Zeszłoroczny festiwal przyniósł co najmniej 11 ataków seksualnych, z których 3 doprowadziły do ​​aresztowań, a rok wcześniej prawie 40 młodych dziewcząt skarżyło się na molestowanie seksualne i wykorzystywanie przez mężczyzn najczęściej określanych jako „obcy”.

Alexandra Larsson, 17-letnia ofiara, opisała swoich napastników, mówiąc: – Oni byli prawdopodobnie imigrantami. Nienawidzę tego mówić. Ale to prawda.

Rzecznik prasowy festiwalu, Kajsa Apelqvist, powiedziała: – To bardzo rozczarowująca decyzja, ale ogólny obraz, jaki mamy, polega na tym, że nie możemy rozwijać festiwalu tak, jak chcemy, aby był on odpowiedni dla naszych gości w przyszłości.

Organizatorzy starali się zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym i zachęcali ludzi do mówienia i zgłaszania przestępstw i są z tego dumni, jednak nie widzą możliwości kontynuacji festiwalu w przyszłości, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo uczestnikom festiwalu.

Szwecja ma poważny problem z seksem na swoich festiwalach o czym wielokrotnie pisaliśmy.

voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ