Policjanci z Ustki apelują do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na zdjęciu. Mężczyzna ten podejrzewany jest o dokonanie próby gwałtu. Napaść miała miejsce w niedzielny poranek (17 czerwca) na plaży między Ustką a Orzechowem.

Przed godz. 8 mężczyzna zaatakował spacerującą po plaży kobietę, złapał ją za szyję, przewrócił i szarpał za ubranie. Kobiecie udało się jednak  uciec.

Śledczy nie ujawniają więcej informacji ze względu na dobro poszkodowanej. Postępowanie prowadzone jest w związku z tzw. „inną czynnością seksualną”. Sprawcy grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Mundurowym udało się dotrzeć do nagrania z kamery monitoringu, które przedstawia poszukiwanego. – Mężczyzna jest wysoki (ok. 180 cm wzrostu), ma ok. 30 lat i ciemne, krótkie włosy. W dniu napaści był ubrany w czerwoną koszulę, czarne spodenki przed kolano oraz sportowe czarne buty.

Pomorska policja prosimy o pomoc w odnalezieniu napastnika. Kontaktować się można z komendą w Ustce (tel. 59 815 27 00) lub z najbliższą jednostką (tel. 997 i 112).

Policja zapewniam dyskrecję i anonimowość ws. otrzymanych informacji.

KWP Słupsk/eo