SŁUBICE: Polacy konwojowali nielegalnych imigrantów

0

Nielegalny przerzut odkryli funkcjonariusze Straży Granicznej. Trzy podejrzane auta zatrzymali na stacji benzynowej w Słubicach. Kierowcami byli Polacy, pasażerami okazali się nielegalni imigranci z Wietnamu. Nie mieli dokumentów. Najprawdopodobniej nie był to jednorazowy strzał – informuje portal tvp.info.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Świecku o godzinie 3.30 zainteresowali się trzema samochodami marki kia, które zjechały na stację benzynową w Słubicach.

Za kierownicą każdego z aut siedzieli Polacy. – Pasażerami były osoby o azjatyckich rysach – wyjaśnia portalowi tvp.info kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W sumie było 9 osób – 6 mężczyzn i 3 kobiety w wieku od od 15 do 60 lat. Żadne z nich nie miało dokumentów. Okazało się, że to Wietnamczycy.

Polscy kierowcy to trzech mieszkańców województwa lubelskiego w wieku 23-24 lata. Samochody, którymi podróżowali, zarejestrowane są na Mazowszu. Podczas przesłuchania wyjaśnili, że mieli wysadzić Wietnamczyków w Berlinie.

To najpewniej część większej siatki. – Na razie ustalamy, jak obcokrajowcy dostali się do Polski i kto zorganizował przerzut – wyjaśnia kpt. Potocki. Wiele wskazuje jednak na to, że to część większej operacji przemytniczej.

Wietnamczycy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karom grzywny lub pozbawienia wolności w zawieszeniu. Na zakończenie postępowań czekać będą w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Polscy kierowcy usłyszeli zarzuty dotyczące udzielania pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy. Dwóch przyznało się do winy i dobrowolnie poddało się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na rok oraz karze grzywny. O losie trzeciego zdecyduje sąd.

źródło:tvp.info

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ