SZWECJA: Strzelanina w Malmö. Kilka osób zostało rannych

0

Policja potwierdza, że pięć osób zostało rannych po strzelaninie, do której doszło na ul. Drottninggatan w Malmö. Policja została poinformowana o strzałach w poniedziałek o godz. 20:13. Część miasta została zablokowana przez funkcjonariuszy, a nad miejscem zdarzenia latał policyjny śmigłowiec.

– W tej chwili nie chcemy komentować sytuacji związanej z obrażeniami, jakie odniosły osoby – powiedział Stephan Söderholm z policji w Malmö. Policja, choć nie podała szczegółów zajścia, zapewnia, że nie ma powodów do obaw i że strzelanina nie ma związku z terroryzmem.

Reporterka dziennika „Sydsvenskan” poinformowała, że służby zablokowały większy obszar miasta. Okolice ul. Drottninggatan to popularne wśród mieszkańców miejsce odpoczynku i spotkań. W poniedziałek wieczorem były tam tłumy ludzi, by świętować zwycięstwo Szwedów nad Koreą Południową na mistrzostwach świat w Rosji – drużyna „Trzech Koron” wygrała 1:0.

– Mamy procedury dla tego rodzaju poważnych przestępstw – wyjaśniał Söderholm. Dodał, że na miejsce zostało skierowanych bardzo wiele patroli, by móc przesłuchać świadków. Na miejsce skierowano również policyjnych techników kryminalistycznych.

Usiedliśmy na placu i usłyszeliśmy strzelanie, ale to bardziej przypominało grzmot, ogromny hałas – mówiła mieszkanka Malmö Linda Andersson, w rozmowie z „Sydsvenskan”. Świadkowie mówią o 15-20 strzałach.

Świadkowie twierdzą również, że niektórych rannych zabrały prywatne samochody, które szybko odjechały z miejsca strzelaniny. Według policyjnego komunikatu „jedna osoba została przywieziona do szpitala prywatnym samochodem”.

źródło: sydsvenskan.se, polsatnews.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ