Pułkownik Sił Powietrznych USA twierdzi, że Stany Zjednoczone podjęły próbę zrzucenia bomby atomowej na Księżyc, ale uniemożliwiła im to  zaawansowana pozaziemska rasa.
W latach pięćdziesiątych pułkownik Ross Dedrickson był odpowiedzialny za utrzymanie zapasów broni jądrowej dla AEC.
Collective-evolution.com podaje informacje o nim: „Został przydzielony do amerykańskiej Komisji Energii Atomowej. Długi okres służby w Komisji Energetycznej w latach 1950-1958 obejmował: obowiązki związane z administracją kontraktem w miejscach testowych Nevady, obszar testowania Pacyfiku Pacyficznego na zachód od Hawajów, produkcję broni jądrowej i zapewnienie jakości w Albuquerque oraz inspekcję obiektów jądrowych i innych niż jądrowe w całym kraju. Służył w amerykańskim  lotnictwie w Japonii, a później w randze pułkownika, jako oficer odpowiedzialny za zastępcze „centrum dowodzenia i kontroli” na Hawajach w Pacific Unified Command. W 1962 r. został przeniesiony i służył jako zastępca ds. materiału w wydziale 832 Air w Bazie Sił Powietrznych Canon, Clovis, w Nowym Meksyku. Odszedł z USAF w 1964 roku”.
Jest on jednym z setek wojskowych demaskatorów o zweryfikowanym pochodzeniu, których informacje zostały opracowane przez Projekt ujawnienia dr Steven Greer . Jego zeznania na temat UFO – szczególnie dotyczące UFO i broni nuklearnej – mogą być potwierdzone przez  wiele innych informacji i dowodów, które są obecnie dostępne w domenie publicznej.
 Przy tak profesjonalnym doświadczeniu, pracując w miejscach, w których pracował, można bezpiecznie wnioskować o dostępie do poufnych informacjach na wiele tematów. To nie jest tylko przypadkowy, wysoki rangą informator wojskowy, który mówi o losowym problemie. Jest wielu informatorów i dokumentów wyraźnie nakreślających  związek między UFO a obiektami nuklearnymi i miejscami testowymi.
Wiele z tych incydentów ma potwierdzenie wizualne, a także potwierdzenie radaru powietrznego i naziemnego.
Dedrickson wyjaśnia, w jaki sposób amerykański rząd próbował zdetonować broń jądrową na Księżycu, ale uniemożliwiono to.
Jeśli chodzi o główny nurt, to powszechnie wiadomo, że odtajniony raport Sił Powietrznych Sił Powietrznych z czerwca 1959 r. pokazuje, jak poważnie potraktowano plan, zwany Projektem A119. Ogólnie rzecz biorąc, Amerykanie chcieli zbadać możliwości broni w kosmosie, a także uzyskać lepszy wgląd w środowisko kosmiczne i detonację w nim urządzeń jądrowych.

 „Dowiedziałem się również o incydentach związanych z bronią jądrową, a wśród tych incydentów było  kilka przypadków wysłania broni nuklearnej w kosmos, została ona zniszczona przez istoty pozaziemskie (…) Pod koniec lat 70. i na początku lat 80. próbowaliśmy umieścić broń jądrową na Księżycu i eksplodować ją dla naukowych pomiarów i innych rzeczy, co nie było do przyjęcia dla istot pozaziemskich. Zniszczyli broń, zanim dotarła na Księżyc. „ ( Źródło )

edes