Sędzia z Nowej Fundlandii orzekł, że dwóch mężczyzn i kobieta są biologicznymi i prawnymi rodzicami dziecka, które urodziło się w ubiegłym roku.

Decyzja wydaje się być pierwszą tego rodzaju nei tylko w Kanadzie. Kiedy Robert Fowler z Sądu Najwyższego Labrador Family Division orzekł w tej sprawie, zauważył, że dziecko urodziło się w 2017 roku jako skutek relacji seksualnych dwóch mężczyzn i kobietę. Związek ten określił jako „stabilny i ciągły „od czerwca 2015 r. I uznał ich troje za rodziców. Sędzia nie zdawał chyba sobie sprawy z istnienia testów na ojcostwo. Sędzia orzekł, że posiadanie trójki rodziców leży w najlepszym interesie dziecka.

Trójka „rodziców” poszła do sądu po tym, gdy odmówiono zarejestrować ich wszystkie jako rodziców dziecka, ponieważ prawo prowincji dopuszcza tylko dwoje rodziców.

„Odmówienie temu dziecku podwójnego ojcowskiego pochodzenia nie byłoby w jego interesie. Nie wolno nam zapominać, że dotyczy to interesów dziecka, a nie interesów rodziców „- stwierdził sędzia.

Dziecko urodziło się w stabilnym i kochającym związku rodzinnym, który, mimo że jest poza tradycyjnym modelem rodziny, zapewnia bezpieczne i opiekuńcze środowisko „. – dodał Fowler.

Czytaj więcej >>