Uzbrojona banda złożona z 12 do 20 osób ubiegających się o azyl, zaatakował policjantów, którzy próbowali przenieść 20-letniego uchodźcę do innego ośrodka.

Incydent miał miejsce w tym tygodniu w ośrodku dla uchodźców w Getyndze w Dolnej Saksonii, gdy urzędnicy próbowali usunąć dwudziestolatka, a on odmówił współpracy – informuje Die Welt.

Według rzecznika rady miasta, osoba ubiegająca się o azyl spowodowała problemy u innych mieszkańców schroniska, między innymi poprzez zastraszanie i hałasowanie.

Mimo że 20-latek z Liberii początkowo zgodził się przenieść do innego ośrodka, nie chciał opuścić obecnego miejsca pobytu. Gdy funkcjonariusze przybyli do ośrodka wówczas grupa około 20 jego przyjaciół zaczął atakować funkcjonariuszy policji. Wezwano posiłki  ale imigranci stali się jeszcze bardziej agresywni. Dopóki funkcjonariusze policji nie opanowali sytuacji za pomocą gazu. Rzecznik miasta powiedział, że policja nadal bada ten incydent, i że do tej pory nie dokonano żadnych aresztowań. Natomiast  20-letni liberyjski migranta  został przeniesiony na oddział psychiatryczny, bo groził, że popełni samobójstwo.

W sumie w schronisku mieszka około 100 osób ubiegających się o azyl, głównie z Afganistanu, Pakistanu, Liberii i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Atak jest kolejnym aktem przemocy osób ubiegających się o azyl przeciwko funkcjonariuszom policji. Wcześniej w tym tygodniu odrzucona nigeryjski uchodźca  ubiegający się o azyl usiłował zastrzelić policjanta.

ude