fot.symboliczne/ Policja

Poszukiwanych listem gończym kobietę i mężczyznę wytropił w jednym z mieszkań przy ul. Górnośląskiej w Kaliszu pies policyjny. Mężczyznę znalazł pod łóżkiem, a kobietę w szafie pod stertą ubrań.

Funkcjonariusze operacyjni z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób w rejonie skrzyżowania ulicy Polnej i Górnośląskiej zauważyli pojazd marki Rover, którym podróżowali 33-letnia kobieta oraz 40-letni mężczyzna. Zarówno kierowca jaki i pasażerka auta, byli poszukiwani listami gończymi. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Jednak kierowca nie zastosował się do polecenia i szybko odjechał z miejsca. Rover zatrzymał się we wjeździe na teren jednej z posesji przy ulicy Górnośląskiej, a znajdujące się w środku osoby wbiegły do bramy. Policjanci natychmiast pobiegli za uciekającymi, jednak na podwórku nikogo nie zastali.

ZOBACZ!  Marcin Najman zawalczy ze znanym dziennikarzem? Jest oficjalne wyzwanie!

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego podejrzewali, w którym mieszkaniu mogli ukryć się poszukiwani. Aby potwierdzić ich przypuszczenia na miejsce skierowano przewodnika psa służbowego wraz z jego czworonożnym podopiecznym. „Zidan” od razu podjął trop i z zaparkowanego na chodniku auta, doprowadził policjantów wprost pod drzwi jednego z mieszkań. Pomimo wielokrotnego pukania i głośnych wezwań, żadna z przebywających tam osób nie otworzyła drzwi.

ZOBACZ!  Zwróciła mu uwagę na brak maseczki i została zaatakowana. Łódzka Policja wyjaśnia sprawę

Z uwagi na okoliczności wskazujące, że poszukiwani ukryli się w środku, policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej, 58-letnia właścicielka mieszkania widząc powagę sytuacji, otworzyła drzwi. W trakcie przeszukania pomieszczeń, policjanci odnaleźli kobietę i mężczyznę. 40-latek ukrył się pod łóżkiem, natomiast 33-latka w szafie pod stertą ubrań. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

KMP Kalisz

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ