Niemiecki minister spraw wewnętrznych tworzy sojusz z Austrią i Włochami przeciwko Merkel

0

Ministrowie z Austrii, Niemczech i Włoszech chcą stworzyć „oś chętnych” do zwalczania nielegalnej imigracji. Austriacki kanclerz Sebastian Kurz ogłosił środę w Berlinie, iż jest po rozmowach w tej sprawie z niemieckim ministrem spraw wewnętrznych Horstem Seehoferem.

Angela Merkel próbuje zawrzeć porozumienie o współpracy UE w sprawie przyjmowania osób ubiegających się o azyl, ale pozostaje w konflikcie z Seehoferem, który zagraża stabilności jej koalicyjnego rządu. Minister spraw wewnętrznych Niemiec powiedział, że w tym tygodniu on i jego austriaccy i włoscy koledzy, Herbert Kicks i Matteo Salvini zawarli sojusz.

Ich współpraca obejmie „kwestie bezpieczeństwa i terroryzmu”. Austria obejmie prezydencję UE od 1 lipca i z zadowoleniem przyjmuje „dobrą współpracę, którą chcemy rozwijać między Rzymem, Wiedniem i Berlinem” –  powiedział Kurz.

Kurz kontynuował: – Myślę, że oznacza to bardzo rozsądną współpracę, która przyczyni się do ograniczenia nielegalnej migracji do Europy. Uważamy, że potrzebna jest oś chętnych do zwalczania nielegalnej migracji.  

Seehofer uzyskał też wsparcie od Salviniego, który w poniedziałek odmówił wpuszczenia do portu statku ratowniczego, który przewozi setki migrantów.

Kurz powiedział w środę w Berlinie, że liczy na poparcie swojej twardej linii podczas swojej prezydencji w UE od takich krajów, jak Holandia i Dania.

Kraje, które odmówiły lub oparły się przyjmowaniu uchodźców w ramach kwestionowanego systemu kwotowego UE to: Węgry, Polska, Czechy i Słowacja.

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ