Marcel de Graaff, współprzewodniczący grupy Europa Narodów i Wolności (ENF), zalecił, aby pomoc w  nielegalnej imigracji stała się przestępstwem.

Delegacja UE, lider Holenderskiej Partii Wolności, powiedziała na konferencji prasowej :

– Jeśli pomagasz w napadzie na bank, jeśli jesteś wspólnikiem w akcie terrorystycznym, jeśli finansujesz terroryzm, jeśli uczestniczysz w gwałtach zbiorowych, popełniasz przestępstwo.  Jeśli jednak ułatwisz wejście dziesiątek tysięcy nielegalnych osób do UE, nie możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności – dodał De Graaff.

Reprezentując grupę ENF, De Graaff zalecał środki wykonawcze w zakresie walki z nielegalną migracją, radykalizacją, nieudaną integracją w całej UE. Włochy, Austria i Węgry już mają kilka z tych silnych środków. Jako przykłady z tych krajów wymienił:

  • Włochy chcą sprawdzić meczety i organizacje islamskie na podstawie radykalizacji i ekstremizmu, a jeśli to konieczne, zamknąć je.
  • Austria centralizuje pomoc prawną dla osób ubiegających się o azyl i zamyka radykalne meczety.
  • Węgry chcą uczynić z nielegalnej imigracji przestępstwo.

Lista jest znacznie dłuższa i obejmuje pełny pakiet, który frakcja ENF zaleca wprowadzać we wszystkich państwach członkowskich UE.

– Zalecamy, aby każde państwo członkowskie zaimplementowało ten pakiet. Doradzamy również Komisji Europejskiej, aby zaleciła wdrożenie tego pakietu w każdym państwie członkowskim –  powiedział De Graaff.

voe