BOSTON - JUNE 8: Children from the Fayerweather Street School prepare to march in the parade. The annual Boston Pride Parade took place on June 8, 2013. (Photo by John Tlumacki/The Boston Globe via Getty Images)

Kilka norweskich przedszkoli zorganizuje niezależne parady gejowskie dla dzieci od dwóch lat.  – Złożymy hołd różnorodności – mówią władze oświatowe.

Kilka norweskich przedszkoli zdecydowało się w tym roku zorganizować własne tak zwane parady dumy i chce wyposażyć dzieci – mające zaledwie dwa lata – we flagi homoseksualne, aby uczcić lobby LGBT.

Na pytanie, dlaczego zamierzają organizować parady w przedszkolach, Nina Corneliussen szefowa Departamentu ds. Dzieci i Kultury w okręgu Østensjø w Oslo mówi, że robią to, aby uczcić „różnorodność”. Odwołuje się również do programu nauczania dla norweskich przedszkoli, który określa, że ​ dzieci powinny uczyć się o swojej „orientacji seksualnej”: – Przedszkola powinny promować równość i promować równość bez względu na płeć, zdolność funkcjonalną, orientację seksualną, tożsamość płciową i ekspresję płci, pochodzenie etniczne, kulturę, status społeczny, język, religię i filozofię. Przedszkolaki muszą zwalczać wszelkie formy dyskryminacji i promować społeczność.- mówi.

Corneliussen wskazuje również, że ważne jest, aby dwulatki i trzylatki dowiedziały się, że istnieją różne „konstelacje rodzinne”:

– Ważne jest, aby dzieci uczyły się, że istnieją różne konstelacje rodzinne. Są kobiety, które są razem z kobietami i mężczyznami, którzy są mężczyznami.

Dzielnica Østensjø wcześniej wysłała swoich pracowników szkolnych na kurs organizacji lobbingowej gejów FRI (Stowarzyszenie na Rzecz Równości Płci i Seksualności).

źródło