Anthony Bourdain, gwiazdor programów telewizyjnych, zamierzał ujawnić pedofilów wśród amerykańskich elit. Zanim to zrobił został znaleziony został znaleziony martwy, w upozorowanym samobójstwie.

Jak podaje CNN, 61-letni Bourdain pracował we Francji nad nowym odcinkiem swojego programu „Parts Unknown” . I tam został znaleziony martwy w pokoju hotelowym.

Chociaż śmierć pana Bourdaina została oficjalnie uznana za samobójstwo, wielu uważa jego śmierć za podejrzaną.

Bourdain był otwartym krytykiem hollywoodzkiego seryjnego gwałciciela, Harveya Weinsteina, i publicznie wyzwał producenta filmowego do stawienia czoła sprawiedliwości .

Bourdain publicznie  uderzył także w Hillary Clinton za jej pełną wiedzę o nadużyciach Weinsteina od dziesięcioleci.

Na kilka tygodni przed samobójstwem Anthony Bourdain ujawnił, że był prześladowany i zastraszany przez agentów Clintona.

W ubiegłym tygodniu grupa weteranów na terenach należących do Fundacji Clintona odkryła obóz, w którym zajmowano się handlem dziećmi. W ślad za tym i ostatnimi wiadomościami  handlu seksualnym dziecimi, Bourdain planował ujawnić pedofilskie powiązania amerykańskich elit.

Nytimes.com donosi, że jego matka, Gladys Bourdain, która była długoletnią redaktorką w The New York Times, powiedziała, że ​​nic nie wskazuje na to, aby jej syn mógł pomyśleć o samobójstwie.

– Był absolutnie ostatnią osobą na świecie, która zrobiłaby coś takiego – powiedziała pani Bourdain.

eps