– Przyszłoroczne wybory do Europarlamentu  będą dotyczyć walki o walki o wartości chrześcijańskie i kulturę europejską , a stawką jest dużo – powiedział premier Viktor Orban podczas forum w Kötcse w minioną niedzielę.

Forum organizowane jest corocznie w Kötcse dla członków Fideszu i bliskich tej partii intelektualistów.

– Premier Orban powiedział, że możliwości Węgier są ogromne, ale były też poważne zagrożenia, z których pierwszym była migracja – powiedział szef prasowy premiera Węgier Bertalan Havasi.

Orban powiedział, że wybory w Austrii i we Włoszech pokazały, że chociaż istnieją siły promujące migrację i wielokulturowość, są też tacy, którzy są antyimigracyjni i priorytetowo traktują kulturę chrześcijańską.

Bruksela, reprezentująca globalistyczną kulturę imigracyjną, osłabiła Unię Europejską i nie była w stanie powstrzymać Brexitu, powiedział, co przypisał migracji i osłabieniu kultury europejskiej.

Premier powiedział, że Węgrzy przekazali rządowi wielką szansę, aby rząd czerpał „siłę z reprezentowania narodu”.

– Wyobrażamy sobie naszą przyszłość w Europie i na terenie UE, ale Węgry są dla nas najważniejsze – dodał. – Zainteresowanie Węgier polega na ochronie suwerenności narodowej i równości narodów Europy. Mamy swoją ojczyznę i nasz kraj, i nie zamierzamy nikomu tego rozdawać. –  powiedział Orban.

voe