WIELKA BRYTANIA: Dyrekcja szkoły każe chłopcom nosić spódniczki

0
Szkoła w Oxfordshire zachęca chłopców, aby w gorące dni nosili spódnice. Nie mogą natomiast nosić krótkich spodni.
Pod koniec zeszłego tygodnia w Wielkiej Brytanii było niezwykle gorąco. Kierownictwo szkoły w Chiltern Edge College w Oxfordshire przekazało chłopcom, że mogą zastąpić długie spodnie spódnicami, jeśli jest im za gorąco. Szkoła ma nową, bardziej restrykcyjną politykę dotyczącą mundurków szkolnych, co oznacza, że ​​uczniowie mogą nosić jedynie długie spodnie lub spódnice. Nie ma mowy o krótkich spodniach.
Propozycja tej parodii jest spowodowana tym, że rodzice poprosili swoich synów o noszenie szortów, aby w czasie upałów czuli się lepiej szkolne. Ale szkoła mówi, że ich polityka jest neutralna pod względem płci. Dlatego spódnica dotyczy również uczniów, którzy nazywają siebie chłopcami.
Polityka równomierności płci w szkołach jest coraz powszechniejsza w Wielkiej Brytanii jako jeden ze składników skoordynowanych działań ataków na naturalną tożsamość płciową obywateli.
W 2010 r. wprowadzono nowe ustawodawstwo dotyczące równości płci w Wielkiej Brytanii. Prawo wymaga od szkół ochrony osób transpłciowych przed dyskryminacją. To dlatego trans chłopcy mają teraz swobodę wyboru mundurków, w tym dla dziewcząt.
Według grupy Educate & Celebrate, 120 szkół w Wielkiej Brytanii ma neutralne płciowo mundurki szkolne.
– Zgodnie z naszym doświadczeniem szkoły podstawowe dostosowują się szybciej do naszego programu niż szkoły średnie – mówi dr Elly Barnes, założycielka grupy lobbingowej Educate & Celebrate.
malv

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ