20-letnia kobieta z Malmö została zgwałcona w nocy z piątku na sobotę przez nieznanego mężczyznę, którego ofiara określiła jako migranta.  Tymczasem policja napisała na swojej  stronie internetowej, że nie zamierza wskazywać sprawcy poprzez publikację jego portretu pamięciowego.

O 3 nad ranem w sobotę policja i pogotowie ratunkowe zostały poinformowane o gwałcie w Malmö. Na miejscu znaleziono zgwałconą i pobitą młodą kobietę

„Kobieta otrzymała pomoc od przechodniów i została przewieziona do szpitala w celu poddania jej badaniom” – napisała policja w swoim incydencie.

– Ona nie czuje się dobrze, ale nie wiem dokładnie, jakie obrażenia ma – powiedziała Kim Hild, rzeczniczka policji, dla SVT .

Jednak policja odmawia publikacji portretu pamięciowego zwyrodnialca. Nikt nie chce powiedzieć więcej niż to, że był to samotnym przestępcą, ponieważ żaden świadek „nie chce mówić o kolorze jego skóry”.

Miejsce przestępstwa została zablokowana w celu przeprowadzenia śledztwa, a policja wykorzystała specjalne psy poszukiwawcze w celu wykrycia ewentualnych śladów.

Niedawno policja w Östersund uprzedziła, że tegoroczne lato będzie obfitować w gwałty. Jak widać ta prognoza się sprawdza.

eps