Wnuk Lecha Wałęsy został zatrzymany przez policję – dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska. Według informacji portalu 20-letni Bartłomiej W. może być zamieszany w sprawę pobicia Szwedów, do którego doszło 21 maja w Gdańsku. W tej sprawie zatrzymano także dwie inne młode osoby.
Do napaści na dwóch Szwedów doszło około północy 21 maja br. przy ul. Katarzynki, czyli w ścisłym historycznym centrum Gdańska.  Jak informowała gdańska policja, z jej ustaleń wynikało, że trzej młodzi mężczyźni zaatakowali dwóch obywateli Szwecji i „wykorzystując ich stan bezbronności”, okradli jednego z nich, zabierając mu telefon komórkowy. Okradziony turysta miał też zostać poturbowany: trafił do szpitala z urazem głowy.
Policjanci zabezpieczyli zapis monitoringu z jednego ze sklepów, w którym trzech młodych mężczyzn mogących mieć związek ze zdarzeniem robi zakupy. Prokurator podjął decyzję o upublicznieniu wizerunku tych osób. Co pomogło w ich zatrzymaniu.
Mariusz Duszyński, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, poinformował, że w piątek w tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Duszyński wyjaśnił, że osoby te wytypowano na podstawie zeznań pokrzywdzonych, nagrań monitoringu oraz innych dowodów pozyskanych w sprawie.

 

Wnuk Lecha Wałęsy kpi z sądu

Zaznaczył, że są to osoby mogące mieć związek z rozbojem, ale ewentualne postawienie im zarzutów będzie uzależnione od efektów czynności (m.in. przeszukania mieszkań podejrzewanych), które zaplanowano na piątek i sobotę rano.
Z kolei 26 maja ten sam mężczyzna miał pobić w Gdańsku dwóch licealistów, jednemu z nich wybijając dwa zęby. Według Wirtualnej Polski obie sprawy mają zostać połączone.
źródło: Wirtualna Polska/tvp.info