Do sądu w Grudziądzu trafił akt oskarżenia ws. pułkownika Roberta O., byłego szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu – podaje Polska Agencja Prasowa. Mężczyzna miał proponować seks 14-letniej dziewczynce.

Pułkownik Robert O., były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu, stanie przed sądem w Grudziądzu. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, wydział ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu skierował do sądu akt oskarżenia w sprawie mężczyzny. Wojskowy usłyszał wówczas zarzut „nakłaniania osoby małoletniej do obcowania płciowego”. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Policja zatrzymała pułkownika niedaleko mostu na Wiśle w Grudziądzu, gdzie miał być umówiony z 14-latką. Jak nieoficjalnie informowało RMF FM, mężczyzna został namierzony przez „łowcę pedofilów”, czyli kogoś, kto podszywając się pod osobę małoletnią umawia się na spotkanie z przestępcą, po czym zawiadamia policję.

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało wówczas komunikat, w którym poinformowało, że płk Robert O., szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu, na mocy decyzji ministra obrony narodowej został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej. MON nie podało oficjalnie żadnych powodów dymisji.

gw