Niemieccy lewicowi ekstremiści z Antify wydali nową broszurę instruktażową przed  konferencją partii Alternative for Germany (AfD) w Augsburgu, Uczy ona i zachęca „do buntu” – do podpalania samochodów, atakowania biur partii politycznych.

44-stronicowa broszura została opublikowana na znanej platformie internetowej Indymedia, która obecnie jest zakazaną stroną. Opublikowano tam także samouczki dotyczące sabotażu i innych aktów terroru oraz przemocy, jakie stosowano m.in. podczas szczytu G2 w Hamburgu.
W książeczce zatytułowanej „Augsburg for Riot Tourists”, opatrzonej logo Antifa, skrajnie lewicowa grupa ekstremistów stwierdza: „Nawołujemy do buntu z okazji konferencja partii AfD w Augsburgu. Nie tylko chcemy walczyć z AfD, ale także chcemy skierować nasze rozruchy przeciwko każdemu memoriałowi wojennemu, przeciwko każdemu represyjnemu autorytetowi państwa, przeciwko każdemu biuru partyjnemu partii rasistowskiej, przeciwko każdemu współpracownikowi odradzającego się faszyzmu”.
Antifa stwierdza też, że ​​Bawarski Chrześcijański Związek Społeczny nie różni się od populistycznej AfD.
W broszurze są publikowane adresy biur partii AfD wraz z informacją, jak aktywiści mogą dostać się do Augsburga na konferencję, która ma się odbyć między 30 czerwca a 1 lipca.
W części „poradnikowej” ekstremiści doradzają m.in. jak robić bomby za pomocą tradycyjnych świątecznych bombek i szklanych butelek, tworzyć pułapki dla samochodów, układając deski z drewna z wystającymi z nich gwoździami oraz jak podpalać samochody.
 „Życzymy Ci dużo radości z wypróbowania tych metod” – piszą na koniec działacze Antify.
ude