SZWECJA: Policja ostrzega, że ​​latem dojdzie do wielu gwałtów i doradza kobietom, aby nie wychodziły same z domów

0
Po dwóch próbach gwałtu w Östersund, w miniony weekend, policja nalega, aby kobiety nie wychodziły same wieczorami z domów. Wydano także ostrzeżenie, że „wiele ataków seksualnych i gwałtów nastąpi tego lata” – informuje Fria Tider .
Dwie, podobne próby gwałtu miały miejsce w weekend – jedna w sobotę, a druga w niedzielę. Policja wyjaśnia, że ​​może to być ten sam sprawca: śniady, 175 cm wzrostu, około 25 lat, ciemnowłosy i ubrany na ciemno.
Śledczy Suss Braunerhielm powiedział w wywiadzie dla P4 Jämtland : – Tego lata będzie bardzo duże zagrożenie gwałtami. ​​Kobiety powinny być czujne i najlepiej nie powinny wychodzić późno z domów.
Dodała też, że ​​Szwedki powinny zaakceptować nową sytuację, ale też doradza kobietom podjęcie środków ostrożności: – Nie zmieniaj swojego życia, ale bądź czujna, absolutnie. W razie zagrożenia możesz porozmawiać z telefonem komórkowym, skontaktować się z kimś znajomym, najlepiej nie chodź w nocy sama. Wtedy da się zaakceptować tę sytuację, to proste – powiedział Braunerhielm.
Max Olsson, kierownik obszaru Policji Lokalnej, twierdzi, że nie zgadza się z oświadczeniami Braunerhielm po weekendowych wydarzeniach w Östersund: – Myślę, że miała na myśli coś innego w tym wywiadzie. Widzimy, że na zewnątrz jest dużo więcej aktywności na świeżym powietrzu, gdyż jest ciepło. Nie dziej się jednak nic szczególnego. Mimo to ostrzegamy kobiety, aby uważały na siebie wieczorami i w nocy.
sev

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ