Młody człowiek, który w 2014 roku przeszedł na islam, miał nadzieję, że stanie się pełnoprawnym żołnierzem w wojnie przeciwko zachodniej cywilizacji. Zamiast tego, wkrótce został niewolnikiem seksualnym dla bojowników ISIS. Spędzał większość czasu w niewoli, przykuty do łóżka w przebraniu za kobiety. Codziennie – aż do czasu ucieczki – wykonywał usługi seksualne dla żołnierzy ISIS.

– Miałem tam walczyć, ale myślę, że oni mieli wobec mnie inne plany – powiedział dziennikarzom, wyraźnie zawstydzony. – Po moim przybyciu ciągle ściskali mi tyłek, pocierając moje sutki o koszulę i gwiżdżąc na mnie – powiedział.

28-letni Hermann Gottlieb mówi, że czas był pod wpływem narkotyków w pierwszym tygodniu po przybyciu i został przykuty do łóżka, gdzie spędził większość osiemnastu miesięcy więzienia.

– Zmuszali mnie do tego, aby przez cały czas ubierać peruki, i robić makijaż. Jeden z dowódców miał słabość do Marilyn Monroe, nawet pozwalał mi oglądać filmy, abym mówił tak jak ona – powiedział dziennikarzom. – Inny żołnierz powiedział mi, że chcą, aby moje piersi stały się większe poprzez przekarmienie mnie – wspominał ze łzami w oczach. Musiałem zapuścić włosy, golić piersi, pachy i nogi i malować usta. Wszystko to dla wysokich dowódców. Niektórzy nie chcieli nawet seksu i po prostu lubili mnie przytulać całą noc – wspomina z przerażeniem. – Dowódca powiedział mi, że wykonuję pracę dla Allaha, i że żołnierze ISIS szanują mnie i doceniają moje usługi i że jestem dla nich cenniejszy w tym łóżku niż na linii ognia. Dzień po jakimś zwycięstwie ISIS zgwałciło mnie 40 mężczyzn – wspomina ze zgrozą.

W zeszłym miesiącu Hermann Gottlieb został uciekł z więzienia dzięki wysokiemu rangą dowódcę, który go lubił. Niemiec ostatecznie dotarł do granicy Iraku, gdzie w końcu został uratowany przez siły irackie i wywieziony do Niemiec, gdzie obecnie jest przesłuchiwany.

ŹRÓDŁO

Zobacz również: