Dochodzenie holenderskiej gazety Algemeen Dagblad  ujawnia straszną rzeczywistość świata młodych alfonsów. Młodzi mężczyźni, pochodzący głównie ze środowisk migrantów, szantażują i nękają każdego roku setki nieletnich dziewczyn w Holandii.

Gazeta skontaktowała się z pracownikami socjalnymi, policją i ekspertami w tej sprawie. Dziennikarze piszą, że młodzi alfonsi to głównie Marokańczycy oraz Turcy. Szybkie zarabianie pieniędzy oraz władza, to ich główne cele.

Floor’t Sas, psycholog, która pracuje z ofiarami, zauważa, że ​​media społecznościowe są wykorzystywane do szantażowania dziewcząt. Według niej zdjęcia dziewczyn uprawiających seks z chłopakami są wykorzystywane, aby je zaszantażować, aby stały się prostytutkami.

Marijke van Overveld z holenderskiej policji mówi: – Mówimy o prawie 1400 młodych ofiar rocznie.

Overlage wspomina o procesie uwodzenia i szantażu dziewcząt, która trwa zwykle dwa tygodnie lub nawet mniej.

Podczas gdy w Wielkiej Brytanii nagłośniono  kilka przypadków gangów zajmujących się sutenerstwem nastolatek, to w Holandii jest to temat tabu. Mimo wielu seksualnych nadużyć nieletnich dziewcząt. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, w Holandii większość alfonsów w ma pochodzenie migracyjne.

op