WIELKA BRYTANIA: Wyzwały polskiego kierowcę od nazistów. Usłyszały wyrok

0

Szkocki sąd wydał wyrok w sprawie dwóch Szkotek, które zaatakowały polskiego kierowcę autobusu. Za swoje ksenofobiczne zachowanie zostały skazane na 150 godzin prac społecznych.

Do tych wydarzeń doszło w sierpniu 2017 roku, na trasie z Edynburga do Dunfermline. Jak czytamy w serwisie The Dunfermline Press podczas nocnego kursu polski kierowca został zaatakowany przez dwie szkockie kobiety wracające z festiwalu Edinburgh Festival. Kobiety przez całą podróż zachowywała się agresywnie. Według ustaleń Dunfermline Sheriff Court miały one kłócić się z innymi pasażerami i generalnie zachowywać się mocno niekulturalnie. Najgorzej zrobiło się jednak, gdy okazało się, że kierowany przez Marcin Tatartonowicza pojazd został skierowany na objazd i nie mógł jechać normalną trasą. Wynikł on z robót drogowych prowadzonych na drodze i nie sposób było go ominąć.

Właśnie wtedy 61-letnia Frances Duggan z Rosyth oraz 52-letnia Annette Hay z Burntisland bez pardonu zaczęły ubliżać naszemu rodakowi: – To Polak, nie wie gdzie jedzie, jest pie***onym nazistą, nie jest stąd!

Według ustaleń sądu określenie „nazista”, które szczególnie musiało zaboleć przedstawiciela narodu, który tak wiele wycierpiał z rąk prawdziwych nazistów, padło z ich ust kilkakrotnie.

Cały incydent został nagrany przez innego z pasażerów za pomocą telefonu komórkowego, a wyrok w tej sprawie zapadł 16 maja. Szkocki sąd uznał, że obie kobiety są winne zarzucanych im czynów. Wymierzył karę w wysokości 150 godzin prac społecznych.

PEX

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ