Nowy burmistrz Sheffield, Magid Magid, który wszedł do polityki, by „walczyć z ksenofobią”, ogłosił, że monarchia brytyjska jest przestarzała i odmówi wzniesienia toastu za królową.

– Mam nadzieję, że dzięki temu, że jestem czarnym, muzułmańskim imigrantem ludzie zmienią zdanie o imigrantach. W Sheffield jesteśmy dumni z różnorodności – powiedział  we wtorek dla The Star.

W wieku 28 lat Magid stał się najmłodszym burmistrzem miasta w historii. Mówiąc o swojej roli jako pierwszego obywatela Sheffielda, Magid powiedział, że ma nadzieję, że mianuje rapera Otisa Mensah, honorowym mieszkańcem miasta. Dodał, że „mniejszościowe grupy etniczne robią niesamowite rzeczy w tym mieście”.

W czasie ceremonii objęcia stanowiska burmistrza, Magidowi towarzyszył w tle „Imperialny Marsz” z „Gwiezdnych Wojen”, a potem temat przewodni „Supermana”.

Nawiązując do wizyty Elżbiety II w Sheffield, w 2015 roku, powiedział: – Uważam, że powinniśmy mieć wybraną głowę państwa. Nasz system jest przestarzały. Nie wzniosę nawet toastu za królową.  Trudno, nie mogę zadowolić wszystkich. Będę trzymać się własnych zasad.

Magid do Sheffield przyjechał wraz z rodziną, z Somalii gdy miał pięć lat, aby – jak mówi: – Szukać lepszego życia.

eps

Zobacz również: