SZWECJA: Wielokrotnie gwałcił 13-latkę. Wyrok w tej sprawie to kpina

0

Szantażem i groźbami 19-letni Arab zdołał wielokrotnie zmusić 13-nieletnią Szwedkę do współżycia. Gdy ją gwałcił, wiedział, że dziewczyna ma mniej niż piętnaście lat.

Szwedzka nastolatka została zgwałcona sześć razy przez Irakijczyka, który twierdzi, że ma 19 lat. Do czynów doszło w hali sportowej w Borås, pisze o tym Borås Tidning .

Podczas policyjnego przesłuchania dziewczyna powiedziała, że ​​ona i Irakijczycy spotkali się w hali sportowej. Umawiali się, ale jej rodzice byli przeciwni związkowi z powodu różnicy wieku między nimi, co zakończyło związek po kilku tygodniach.

Powiedziała Irakijczykowi, że ma tylko 13 lat. Jednak on  po jakimś czasie zaczął kontaktować się z dziewczyną za pośrednictwem mediów społecznościowych.  Napisał, że chce mieć jej nagie zdjęcia. W wiadomości szantażował ją, aby wysyłała nagie zdjęcia, inaczej powie rodzicom, że uprawiali seks. Uległa i wysłała zdjęcia.

Po czym Irakijczycy zadzwonił do dziewczyny i zażądał spotkania w hali sportowej. Kiedy się spotkali, chciał, żeby poszli do przebieralni dla dziewcząt. Powiedział kilka razy, że chce seksu, chwycił ją i próbował pocałować, ale dziewczyna go odepchnęła. Następnie ubrał się i powiedział: – Jeśli nie będziesz uprawiać seksu ze mną, to pokażę nagie zdjęcia twoim rodzicom.

Wystraszona nastolatka końcu zgodził się na seks, bo Arab obiecał usunąć zdjęcia ze swojego telefon.  Doszło miedzy nimi do stosunku, który był dla niej pierwszym w życiu.

Na tym się nie skończyło Irakijczyk ponownie nawiązał kontakt z dziewczyną. Chciał znowu się z nią kochać, ale ona tego nie chciała. Wtedy mężczyzna znowu zagroził jej, że pokaże jej nagie zdjęcia innym. Spotkali się w tym samym miejscu. Według dziewczyny, mężczyzna użył zarówno przymusu fizycznego, jak i werbalnego.

Potem w ten sam sposób zmuszał dziewczynę wielokrotnie do stosunku płciowego.

Zgodnie z werdyktem Irakijczyk wiedział, że dziewczyna miała 13 lat podczas stosunku płciowego, ponieważ jej data urodzenia była wyraźnie widoczna na jej profilu na Facebooku.

Po tych wydarzeniach dziewczyna przez półtora roku chodziła na terapię z psychologiem. Została zdiagnozowana z zespołem stresu pourazowego, miała problemy ze snem i była leczona lekami.  Straciła kontakt ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy.

Gwałciciel jest obywatelem Iraku i Szwecji. Przyjechał do Szwecji w 2009 roku, uzyskał obywatelstwo szwedzkie w 2014 roku i dlatego nie można go deportować.

24 kwietnia 2018 roku sąd dla zachodniej Szwecji ogłosił werdykt. Dziewiętnastoletni muzułmanin został skazany za gwałt dzieci.  Wyrok brzmi jak kpina: 8 miesięcy pobytu w ośrodku opieki nad młodzieżą. Musi także wypłacić dziewczynie odszkodowanie w wysokości 15 500 euro. Przypomnijmy, że  w pierwszej kolejności rekompensaty wypłacane są przez szwedzkie państwo czyli podatników, a później władze próbują odzyskać pieniądze  od sprawcy. Co raczej nie będzie łatwe

ŹRÓDŁO

 

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ