Siekierą zniszczył samochód, bo zaparkował za blisko jego furtki

0

Nieprawidłowo zaparkowane auto może rozzłościć, ale w tym przypadku niezadowolony mieszkaniec Kościerzyny przekroczył wszelkie normy. Karoserię volvo, które stanęło przy jego furtce, potraktował siekierą. Najwyraźniej uznał, że to za mało, więc dodatkowo wybił w aucie szyby i przebił opony.

8 maja około godziny 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie, że ktoś uszkodził samochód zaparkowany na ul. Tkaczyka w Kościerzynie. Natychmiast w to miejsce
funkcjonariusz wysłał policjantów. Mundurowi po przyjeździe ustalili, że sprawcą tego czynu jest 57-letni mieszkaniec naszego miasta. Policjanci natychmiast zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna był nietrzeźwy. Na miejscu zdarzenia technik zabezpieczył ślady oraz siekierę, którą poniszczono samochód. Przesłuchano także świadków.

Zatrzymany tłumaczył się, że kierowca samochodu volvo zaparkował za blisko jego furtki przy posesji, dlatego wziął siekierę, potłukł nią karoserię i szyby samochodu oraz poprzebijał opony. Zatrzymany mężczyzna zostawił także kartkę za szybą, na której napisał, że w tym miejscu się nie parkuje. Poszkodowany mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego wycenił uszkodzenia na 10 tys. zł. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Poszkodowany mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego wycenił uszkodzenia na 10 tys. zł.

Pijanemu 57-latkowi grozi do 5 lat więzienia.
KPP Kościerzyna

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ