Szwedzi pytają, kiedy to się skończy? Epidemia gwałtów jednak nie ustępuje. Tym razem została zgwałcona 10-letnia dziewczynka. Zdarzenie miało miejsce piątek po południu, w parku w mieście Växjö – informuje Vxo. Dziewczynka wracała ze szkoły do domu. Zboczeniec zaatakował ją w biały dzień w miejscu publicznym.

Tego samego wieczoru aresztowano 34-letniego mężczyznę. Według portalu informacyjnego Fria Tider , ten człowiek jest migrantem, który zgwałcił dziecko w rejonie Norremark, w pobliżu klubu Norrastugan w Växjö.

– Nie znali się wcześniej wzajemnie. Nie ma powodu sądzić, że mili jakiekolwiek związek ze sobą – mówi prokurator Jonny Philipsson, który prowadzi wstępne dochodzenie.

W poniedziałek, za zamkniętymi drzwiami, rozpoczął się proces zatrzymanego pedofila. Jednak 34-latek odmówił przyznania się do popełnienia przestępstwa.  Jego czyn jest klasyfikowany jako gwałt na dziecku, ponieważ ofiara ma mniej niż 15 lat.

Szwecja wydaje się borykać się z epidemią gwałtu migrantów. W tym tygodniu opublikowano statystyki, z których wynika, że 88% przestępców w Szwecji ma pochodzenie migracyjne.

Inne badania z ubiegłego roku pokazały, że migranci, w większości muzułmańskich krajów, popełniają 84 proc. gwałtów w tym kraju.

Minister spraw społecznych Szwecji, Annika Strandhäll, powiedziała nawet w tym miesiącu, że imigranci potrzebują edukacji seksualnej, ponieważ mają „zupełnie inne normy”.

sev