Kanadyjskiemu lekarzowi grozi aresztowanie po tym, jak zamieścił film sugerujący, że soki owocowe są bardziej skuteczne w zapobieganiu grypie niż szczepionki.

Wideo, opublikowane w listopadzie ubiegłego roku przez Avtara Jassala, wiceprzewodniczącego chiropraktyki BC, najwyraźniej naruszyło politykę BC College of Chiropractor,  polegającą na udzielaniu porad dotyczących szczepień.

Teraz urzędnicy kanadyjscy chcą go zdyscyplinować, grozi mu nawet areszt.

Według Cbc.ca: „Inspektor służby zdrowia, dr Bonnie Henry, powiedział CBC, że kolegium powinno ukarać go za przedstawienie uwag o szczepionkach i powinno mu przypominać, że nie jest to w jego gestii: – Rozumiem, że skarga została złożona, i spodziewam się, a ja będę czuwał nad tym, aby kolegium podjęło odpowiednie działania”.

Film Jassala został usunięty z Facebooka po tym, jak CBC  złożyło skargę do rządu na temat tego filmu.

W nagraniu Jassal powiedział widzom: – Jako, że mówisz o najlepszym sposobie, aby uchronić się przed grypą, to nie jest to szczepionka przeciw grypie. W naszym przekonaniu, jednym ze sposobów na wzmocnienie twojego układu odpornościowego są świeże koktajle i świeże soki.

Wideo było jednym z kilku postów, które zostały usunięte z Facebooka w ostatnim tygodniu po tym, jak CBC powiadomiło o ich istnieniu.

Inne posty od Back in Line Chiropractic & Massage w Victorii sugerują, że „zaszczepione dzieci mają więcej problemów zdrowotnych niż dzieci nieszczepione” i stawiały pytanie: „Czy składniki szczepionki mogą powodować raka?”

eps