W ciężarówce polskiego kierowcy służba graniczna w Dover odkryła wielką ilość gotówki. Polak został skazany na karę więzienia.

Aż 1,5 mln funtów przewoził Polak, Tomasz N. z Rogoźna w naczepie swojej ciężarówki. Funkcjonariusze straży granicznej w Dover nakazali otwarcie naczepy, w której znaleźli uszkodzony samochód marki fiat brava.

Kierowca tłumaczył im się, że zapomniał o samochodzie na naczepie. Jednak wyszkolone psy odkryły w bagażniku samochodu ukrytą gotówkę. Pieniądze znajdowały się w kilku torbach i były zawiązane brązową taśmą. Wszystkie były ukryte pod kołpakami i były przykryte matami samochodowymi. To jednak nie wszystko, ponieważ kierowca pozostałą część gotówki ukrył w przewożonej przez siebie i ważącej 3,5 tony tokarce.

Pieniądze zostały oczywiście zarekwirowane, a Tomasz N. trafił do aresztu, a następnie przed sąd w Canterbury, który skazał go na 3 lata i 9 miesięcy więzienia. Mężczyzna przyznał się, że pieniądze nie należały do niego, a on sam był tylko kurierem. Za ich wywiezienie tych pieniędzy z Wielkiej Brytanii miał otrzymać zapłatę w wysokości 500 euro.

Prawdopodobnie gotówka zostanie zarekwirowana i przejdzie na własność Wielkiej Brytanii.

eps