Nieletnia dziewczyna w drodze ze szkoły do ​​domu została zgwałcona zbiorowo na cmentarzu w Östervåla w Uppsali. Policja twierdzi, że ma dokładne rysopisy trzech sprawców, ale nie chce go upubliczniać. To kolejny przykład wypaczonej poprawności politycznej, która chroni migrantów-przestępców.

Poszukiwanie sprawców ponoć nadal trwa. Ale jeszcze nikt nie został złapany.

W miniony czwartek po południu, około 15 godziny, niepełnoletnia dziewczyna wracała do domu ze szkoły. Gdy była w pobliżu cmentarzu w Östervåla, została zaatakowana przez trzech sprawców, z którzy zaciągnęli ją na cmentarz i wykorzystywali seksualnie.  Zgwałcili ja zbiorowo na jednym z grobów. Po wszystkim pozwolili jej odjeść.

Dopiero w sobotę o tym co zaszło dowiedział się ojciec nastolatki, i powiadomił policję o incydencie. Wówczas został zablokowany cmentarz w celu przeprowadzenia śledztwa technicznego. W niedzielę patrole z psami szukały ślady DNA.

– Nikt nie został aresztowany, ale otrzymaliśmy dobre rysopisy sprawców. Nie chcemy jeszcze ich ujawniać w mediach. Najpierw musimy zbadać inne wątki w tej sprawie. Mamy jasny obraz tego, co się wydarzyło i nie ma wątpliwości, że przestępstwo miało miejsce na terenie cmentarza – powiedział Daniel Nilsson, śledczy w SVT News Uppsala.

sev