fot. Twitter

Pedion tou Areos, to jeden z najsłynniejszych parków w Atenach. Znajduje się w pobliżu Narodowego Muzeum Archeologicznego, i przyciągał tysiące turystów.

Niestety, tak już nie jest – donosi z Grecji Skai. Dziś znajduje się tam największy obszar handlu narkotykami w Atenach, stworzony przez afgańskich i pakistańskich dilerów. Przyciągają oni licznych narkomanów, w tym bezdomnych żyjących w ekstremalnych warunkach.

Greckie Ministerstwo Zdrowia, określiła park jako „bombę sanitarną” dla mieszkańców i turystów. Dlatego też podjęto decyzję o sprzątaniu parku raz w tygodniu.  Sprzątanie nie jest łatwe ze względu na uzbrojonych migrantów, więc nakazano policji oczyścić z nich park. Z tego powodu grecka policja organizuje ogromną operację, raz w tygodniu, w celu zabezpieczenia terenu w czasie sprzątania parku.

Na miejsce przybywają policyjne ciężarówki i samochody patrolowe, a uzbrojeni mężczyźni wchodzą i patrolują teren parku. Następnie sprzątacze rozpoczynają swoją pracę. To, co znajdują uważają za oburzające. . Istnieje wiele rodzajów śmieci: zużyte strzykawki, potłuczone szklane probówki, aby wymienić tylko kilka. Po sprzątnięciu parku opuszczają go służby i policja.

Niestety, kilka godzin po sprzątaniu, park zaczyna ponownie wyglądać jak poprzednio, ponieważ powracają gangi migrantów i narkomanów.

Władze greckie nie są w stanie skutecznie strzec historycznego i pięknego parku w Atenach. Park jest praktycznie nieosiągalny i niebezpieczny dla Greków oraz turystów, tymczasem sezon turystów już się rozpoczął.

ego