Imam oskarżony o udział w „honorowym” zabójstwie modelki

0

Sąd w Pakistanie oskarża pięciu mężczyzn  o zamordowanie modelki Qandeel Baloch. Wśród oskarżonych jest imam Shafique Khokhar – podaje  Asia News.

Sąd w Multan oskarżył pięć osób w związku z tzw. zabójstwem honorowym, a mianowicie morderstwem w lipcu 2016 roku Qandeel Baloch, znanej modelki, blogerki i youtuberki.

Jednym z tych oskarżonych jest imam Abdul Qavi, który został zatrzymany za współudział zaraz po tym, jak młoda kobieta została uduszona przez jej młodszego brata Waseema Azaama, aby w ten sposób przywrócić utracony „honor” rodziny.

– Morderstwo Qandeel Baloch było tragedią – powiedział Husnain Jamil dla dziennika Asia News.  – W Pakistanie liczba zabójstw honorowych wzrasta z powodu niewłaściwego stosowania obowiązujących przepisów. Domagamy się sprawiedliwego i bezstronnego procesu, aby zmniejszyć liczbę przypadków przemocy wobec kobiet .

Modelka była postacią kontrowersyjną. Była symbolem kobiecej otwartości i odwagi, ale według standardów życia i  światopoglądu pakistańskiego – zdominowanego przez mężczyzn –  była „zbyt wolna”.

Jej selfie z islamskim duchownym Qavim wywołały skandal i doprowadziły do ​​fali krytyki. Według ojca modelki, Azeema, duchowny był inicjatorem morderstwa popełnionego przez jej młodszego brata Waseema.

Podczas procesu, Azeem powiedział, że imam zaoferował mu pieniądze za wycofanie oskarżeń przeciwko niemu. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 14 maja.

JW

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ