fot. Twitter
  W centrum Hagi doszło do ataku nożownika. Jak poinformowała holenderska policja, napastnik ranił trzy osoby zanim został postrzelony i zatrzymany przez funkcjonariuszy. Motyw działania sprawcy nie jest znany. Możliwe jest jednak podłoże terrorystyczne.
Do incydentu doszło w sobotę po południu obok dworca kolejowego. 31-letni mężczyzna wszedł do jednej z kawiarni i kilkakrotnie dźgnął nożem swoją pierwszą ofiarę, następnie wyszedł z lokalu i zranił jeszcze dwie osoby.
Władze nie potwierdziły informacji części mediów, według których podczas ataku na przypadkowych przechodniów napastnik wykrzykiwał: „Allah akbar!”. – Śledztwo jest w pełnym toku – oświadczył przedstawiciel policji.
Służby poinformowały, że odpowiedzialny za atak mężczyzna był jej już znany z powodu „dziwacznego zachowania”.
Ranione prze nożownika trzy osoby przewieziono do szpitala. Nie podano, w jakim są stanie. Ofiarami są 21-letni mieszkaniec Zoetermeer, 41-letni mieszkaniec Hagi i jeszcze jedna nieznana ofiara.
Do szpitala trafił także sprawca ataku, który został postrzelony w nogę przez policjantów. – Przesłuchamy go tak szybko jak to tylko będzie możliwe – zapewniła policja.
W sobotę w całej Holandii ponad milion osób świętowało na ulicach miasta i wiosek rocznicę wyzwolenia kraju spod niemieckiej okupacji podczas II wojny światowej.
źródło: PAP/ Nasze-radio.nl