FINLANDIA: Sąd stwierdził, że seks pomiędzy 23-letnim imigrantem a 10-letnią dziewczynką nie jest gwałtem

0

Sąd Najwyższy Finlandii orzekł, że seks z dziećmi w wieku 10 lat nie jest „gwałtem”, jeśli pochodzisz z kultury, w której relacje seksualne między dorosłymi a dziećmi są „normalne”.

Sąd Najwyższy Finlandii utrzymał w mocy wyrok, odrzucając wniosek prokuratury o apelację od wyroku trzyletniego więzienia dla 23-letniego migranta, który uprawiał seks z dziesięciolatką, twierdząc przy tym, że nie był to gwałt.

Mężczyzna nazywa się Juusuf Muhamed Abbudin i został skazany za agresywne wykorzystywanie seksualne dziecka. Jednak  prokuratura chciała surowszego wyroku.

Incydent miał miejsce jesienią 2016 roku, w południowym regionie Pirkanmaa w pobliżu miasta Tampere. Mężczyzna miał wówczas odbyć stosunek seksualny z 10-letnią wówczas dziewczyną. Nastąpiło to  wymianie z nią wiadomości, które były przepełnione treściami seksualnymi.

Sąd Okręgowy w Prikanmaa i Sąd Apelacyjny w Turku oskarżyły mężczyznę o agresywne wykorzystywanie seksualne i skazał w 2017 roku na trzyletni wyrok więzienia. Argumentując niski wyrok faktem, że dziewczyna nie była zmuszona do seksu ani zastraszona. Zatem zdaniem sądu nie był to gwałt.

Skazany ma również zapłacić dziewczynce 3000 euro. Wyrok wywołał zaciekłe debaty w całym kraju. Tuula Tamminen, profesor Child Psychiatry z University of Tampere, twierdziła, że ​​dziecko po prostu nie może wiedzieć, co się dzieje w takiej sytuacji. Nawet fiński minister sprawiedliwości Antti Hakkanenem, domaga się surowszych przepisów dotyczących przestępstw seksualnych popełnionych wobec nieletnich: – Poprosiłem urzędników o propozycje dotyczące zaostrzenia przepisów dotyczących przestępstw seksualnych. Uważam te propozycje za możliwe i zamierzam je wspierać.

rew

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ