Annika Strandhäll, Minister Spraw Socjalnych Szwecji, chce edukować nowo przybyłych migrantów w sprawach seksualnych. Rząd konkluduje, że imigranci mają „dziwny stosunek” do seksu w porównaniu ze Szwedami, donosi SVT Nyheter . 

Mając na celu edukację imigrantów, szwedzki rząd przekaże 3,7 miliona koron szwedzkich (347 000 euro) krajowemu Stowarzyszeniu na rzecz Edukacji Seksualnej (RFSU). Budżet zostanie wydany między innymi na produkcję filmów w różnych językach na tematy seksu.

Minister Strandhäll mówi, że niezwykle pilne jest informowanie migrantów o prawach seksualnych, które są istotne w Szwecji. Według niej nowi przybysze mają „zupełnie inny pogląd na temat seksu” niż Szwedzi.

– Możemy stwierdzić, że niektóre kobiety z grupy nowoprzybyłych pochodzą ze społeczności, w których obowiązują zupełnie inne normy, przepisy i regulacje – powiedziała Annika Strandhäll SVT Nyheter .

Podczas gdy szwedzki rząd próbuje to zatuszować, kraj stoi w obliczu poważnego kryzysu gwałtów, dzieje się tak od czasu przyjazdu setek tysięcy migrantów z Trzeciego Świata.

Statystyki z zeszłego roku ujawniły, że migranci, w większości z muzułmańskich krajów, popełniają 84 procent gwałtownych gwałtów. Na początku tego roku badania wykazały, że ilości gwałtów  wzrosły o 400% w stolicy Szwecji w porównaniu od 1996 roku.

Raporty o szwedzkim kryzysie gwałtu można znaleźć tutaj.

eps