Ruszył proces pary arabskich celebrytów zamieszkałych w Londynie. Sabrinie Kouider i Ouissem Medouni są oskarżani o torturowanie i zamordowanie dziewczyny z Francji. Jednak odmawiają przyznania się do winy i obciążają siebie na wzajem.

Para z  Algierii, zamieszkała w Londynie,  została oskarżona o zamordowanie  21-letniej opiekunki ich dzieci. Jednak samo morderstwo im nie wystarczyło. To co zrobili z ciałem ofiary zaszokowało wszystkich. Być może nawet zbrodnia uszłaby im nawet na sucho, gdyby nie postanowili spalić ciała.  Policję zawiadomili sąsiedzi, którzy  zauważyli „dziwny grill” i poczuli  „śmierdzący zapach”-  jak to określili –   pochodzący z ogrodu muzułmańskiej  pary.

21-letnia Sophie Lionnet w 2006 roku przeniosła się z Francji do Londynu, aby poprawić swój język angielski. Była młodą, otwartą na innych ludzi  kobietą, która kochała sztukę, kino i łyżwiarstwo.

Kobieta podjęła  prace opiekunki dzieci   muzułmańskiej pary Ouissema Medouni (40 lat) i Sabriny Kouider (34 lata). To osoby dobrze sytuowane: on jest projektantem mody a ona pracowała jako stylistka, makijażystka, projektant mody oraz autor tekstów piosenek. Sabrina był też przed laty kochanką Marka Waltona, założyciela irlandzkiej grupy Boyzone.

A tej sprawie pisaliśmy w zeszłym roku.

LONDYN: Arabska para zamordowała francuską opiekunkę ich dzieci

Teraz trwa proces morderców. Podczas procesu wyszło na jaw, że nieśmiała Sophie nie miała łatwego życia z rodziną, u której pracowała. Według prokuratora Richarda Horwella utknęła w „koszmarze”.

Według sąsiadów i znajomych, Kouider ciągle krzyczała na nianię swoich dzieci, a także atakował ją fizycznie.

– Sophie była nie tylko młoda, ale także naiwna, co czyniło ją łatwym celem do nadużyć i wyzysku – powiedział Horwell. – Skarżyła się, że została pobita, i że nie wolno jej wracać do Francji.

Domniemany związek ofiary z Ouissem Medouni  był największym cierniem w oku Kouider, która oskarżyła też Sophie o romans ze swym byłym kochankiem – Markiem Waltonem, założycielem znanego boysbandu Boyzone. Na kilka dni przed śmiercią Kouider wykrzykiwanych między innymi, że niania to „pedofil” i „szpieg” i że ma „zapach seks na ciele”.  Sama to nagrała, i można usłyszeć, jak Sophie prawie niesłyszalnie zaprzecza wszystkiemu i mówi, że się boi.

Koszmar osiągnął szczyt dwa dni przed odnalezieniem ciała Sophie.  18 września 2017 roku, para „przesłuchiwała” i biła dziewczynę przez wiele godzin w związku jej rzekomym romansem z Waltonem. Według Horwella chcieli, aby dziewczyna przyznała się, że Walton był w ich domu. Ciało Sophie wykazało oznaki ciężkiej przemocy, w tym złamanie mostka, czterech żeber i szczęki.
Walton – który przez dwa lata mieszkał z Kouiderem, oświadczył podczas procesu, że nigdy nie słyszał o Sophie. Opisał także swój związek z Kouiderem jako „burzliwy”.

Jak zginęła Sophie, tego być może nigdy się nie dowiemy. Według koronera jej ciało zostało zbyt mocno spalone, aby z całą pewnością ustalić dokładną przyczynę śmierci. Oskarżeni mówią, że spali, gdy ich niania umarła. Medouni stwierdził, że Kouider obudziła go i powiedziała, że niania nie oddycha.

 Według adwokat Kouider, jego klientka zmusiła dziewczynę do kąpieli i zaczęła ją przesłuchiwać.  Kilkakrotnie trzymał jej głowę pod wodą. Biła ją twarz, tak że jej głowa uderzyła w kafelki łazienki. Dziewczyna osunęła się pod wodę i straciła przytomność. Wtedy zabrali ją z wanny i próbowali reanimować, ale bez powodzenia.

Sabrina Kouider opowiedziała podobną historię. Twierdziła też, że została nakłoniona do kłamstwa przez Medouniego. Powiedziała, że ​​uprawiała z nim seks obok ciała niani, tuż po tym, jak zmarła Sophie, chociaż tak naprawdę nie chciała tego robić. Podczas składania wyjaśnień w sądzie cały czas płakała.

Adwokat jej partnera zapytał kobietę o diagnozę, którą otrzymała w maju zeszłego roku. Następnie ustalono, że Kouider cierpiała na depresję i zaburzenie osobowości.

– Robiłaś okropne rzeczy z ludźmi i nie tylko, często o seksualnym charakterze – mówił prawnik – Na przykład seksualnie wykorzystywałaś kota. 

Kouider przyznał się tylko, że w tamtym czasie nie czuła się dobrze.

Proces trwa.

eps