Mężczyzna, który wynajmował wolny pokój kobietom, a następnie je gwałcił, został skazany na 18 lat więzienia. Ponadto 30-latek do końca życia pozostanie w rejestrze przestępców seksualnych.

Rashid został uznany  winnym pięciu gwałtów, jednej próby usiłowania gwałtu, oraz ataków na tle seksualnym, i gróźb. Przestępstwa dotyczą trzech kobiet w wieku od 19 do 29 lat.

Rashid używał witryny SpareRoom do reklamowania wolnego pokoju, celując w kobiety w wieku od 18 do 45 lat.

Po tym jak ofiary skontaktowały się z Rashidem w sprawie wynajęcia jego wolnego pokoju, a następnie przeprowadziły się do jego domu, zaoferował im pokój za darmo w zamian za seks. Kiedy odmówiły, Rashid zaatakował ich seksualnie.

W dniu 6 maja 2017 r. 19-letnia kobieta skontaktowała się z Rashidem przez SpareRoom i umówiła się z nim, aby zobaczyć mieszkanie. Następnego dnia wprowadziła się. Jeszcze  tego wieczora zgwałcił ją, i zagroził, że ją zabije, jeśli spróbuje uciec lub wezwać policję. Rashid w końcu pozwolił jej odejść, gdyż wzywała pomocy.

Po wstępnym śledztwie policja skontaktowała się z około 3000 osobami, które były w kontakcie z Rashidem za pośrednictwem strony internetowej, odkąd po raz pierwszy zaczął zamieszczać ogłoszenia czyli od  2014 roku. W rezultacie pojawiły się dwie kolejne ofiary.

W dniu 7 sierpnia 2016 r. 29-letnia kobieta została zgwałcona przez Rashida w podobnych okolicznościach . Zgłosiła to policji w sierpniu 2017 r.

Detektywi odzyskiwali wiadomości na telefonie Rashida, sugerując, że była jeszcze jedna ofiara.

Następnie policja skontaktowała się z 22-letnią kobietą, która była molestowana seksualne, gdy wynajęła pokój od Rashida.

Mężczyzna zaprzeczył wszystkim zarzutom popełnienia, ale został skazany po dwutygodniowym procesie.

pe