Dziennikarka TVN na Facebooku zamieściła post, w którym opisała skandalicznie zachowanie służb porządkowych na lotnisku Ben Guriona w Tel-Awiwie. „Odradzam podróżowanie na wózku do Izraela” – napisała. Zamieszczony post został po jakimś czasie
„Przepraszam za poniższe zdjęcia, ale dokładnie tak wygląda się po kontroli na lotnisku Ben Gurion. Półtorej godziny, w tym na plastikowym, niestabilnym krześle z potwornym bólem kręgosłupa. Zabrali mi wózek, prawie rozebrali” – pisała pani Agnieszka na Facebooku.
Poinformowała również, że pomimo tego, iż jest osobą niepełnosprawną została zakwalifikowana przez służby lotniskowe jako osoba podejrzana. „Jak wiadomo grubaski na wózkach są zwykle terrorystami i szpiegami. A na koniec usłyszałam jeszcze, że podobno w Polsce nie można mówić prawdy o wojnie… Czyli oberwałam za IPN” – dodaje dziennikarka.
Kończąc swój post stwierdziła, że odradza „podróżowania na wózku do Izraela”. Miała być też kilkukrotnie przez służby lotniskowe dopytywana, czy na pewno nie mogłaby zrobić kilku kroków. Do sytuacji odniosła się również osoba, która twierdzi, że była świadkiem zachowania personelu na lotnisku. „Ja napisze co ona musi przemilczeć z powodu wstydu i traumy. Prawie ją rozebrali, zaglądali jej w majtki. Osobie sparaliżowanej od pasa w dół!” – pisze.
Dodała, że służby lotniskowe zdjęli niepełnosprawnej kobiecie buty, których nie mogła później sama założyć, ze względu na swoją niepełnosprawność. „To nie byli ludzie, tylko bezduszne maszyny. Gdyby w Polsce tak potraktowano Izraelczyka, wywołalibyśmy konflikt dyplomatyczny i skarżono by nas za antysemityzm” – konstatuje naoczny świadek sytuacji.
Sprawę skomentował Jonny Daniels z fundacji „From the Depths”. Na Facebooku wyraził ubolewanie z powodu tego jak Polka została potraktowana na lotnisku. Daniels przeprosił, stwierdził, że takie traktowanie ludzi jest nieakceptowalne oraz zapowiedział skontaktowanie się w tej sprawie z izraelskimi służbami lotniskowymi. Co ciekawe, posty Jonnego Danielsa oraz dziennikarki zostały po jakimś czasie usunięte.
źródło:tvp.info