Odporna na antybiotyki gruźlica wróciła wraz z imigrantami

1

Liczba zanotowanych przypadków gruźlicy w Niemczech w 2017 r. lekko spadła. Ale eksperci zaniepokojeni są jednak coraz częstszymi przypadkami odpornych na antybiotyki zarazków. Wszystko przez napływ uchodźców.

Trzy czwarte zanotowanych w 2016 roku w Niemczech chorych na tę chorobę pochodziło z zagranicy – przede wszystkim z Somalii, Erytrei, Afganistanu, Syrii i Rumunii.

Podczas gdy w 2014 r. zanotowano w Niemczech 5426 przypadków tej choroby, w 2016 roku było ich 5959. W 2017 r. liczba ta lekko spadła do 5486. Trzy procent pacjentów z tą chorobą nie reaguje na terapię antybiotykową. Wśród pacjentów z obszaru post radzieckiego odsetek ten wynosi aż 15 procent.

Jak podaje dziennik „Die Welt” niemiecki rząd chce postawić na nową strategię i zwalczać gruźlicę w krajach pochodzenia imigrantów. Chodzi o dokształcanie personelu medycznego oraz budowę lub dofinansowywanie laboratoriów.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku na świecie na gruźlicę umiera 2 mln ludzi. Ponad 10 mln rocznie zaraża się tą niebezpieczną chorobą.

źródło:wp.pl

1 KOMENTARZ

  1. Wiadomym było, że imigranci przywiozą ze sobą swoje, obce Europejczykom zarazki. Do takich konkluzji można dojść bez doktoratu z medycyny. Wystarczy odrobina zdrowego rozsądku. Marksistom z UE akurat tego brakuje z prostej przyczyny- jedno i drugie się wzajemnie wyklucza. Na nic huczne obchodzenie urodzin Karolka M. Miał syfilis, jak większość komunistów, a ten, jak wiadomo czyni spustoszenia w mózgu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ