We francuskim supermarkecie Rueil-Malmaison młoda muzułmańska kobieta obrzuciła obelgami parę gejów – donosi Le Figaro. Gdyż wepchnęli się przed nią do kolejki pryz kasie.

W ubiegły poniedziałek kobieta, pochodząca z Algierii, została skazana przez sędziego Sądu Karnego w Nanterre na  wpłacenie  5700 euro na konto  fundacji działającej na rzecz praw gejów.

Muzułmanka twierdzi, że opuściła kolejkę na krótki czas, aby przynieść kolejny produkt, gdy młoda gejów zajęła jej miejsce, co spowodowało jej wybuch agresji, w czasie, którego stwierdziła: – Wy geje, nie powinniście żyć. W Algierii  podcięlibyśmy wam gardła.
Kobieta mówi, że jej gniew był wynikiem zmęczenia spowodowanego ciążą. Zapytana o jej homofobiczne uwagi, odpowiedziała po prostu: – Tak, jestem homofobem, i co z tego?

Zapytana przez sędziego, dlaczego wyraziła publicznie nienawistne poglądy, poinformowała, że ​​para obraziła ją nazywając  „brudnym Arabem”, ale żaden świadek tego nie potwierdził.

Badania pokazują, że homofobia jest szeroko rozpowszechniona w islamie. Jednak wielu gejów  popiera migrację muzułmanów do Europy.

mak