Prokurator generalny Zbigniew Ziobro odwołał szefową szczecińskiego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Przyczyną tej decyzji jest zamiana aresztu wobec gangstera Marka M. pseud. „Oczko” na poręczenie majątkowe – 400 tys. zł.

– Nie godzę się na łagodne traktowanie przestępców – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Oprócz szefowej Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie stanowisko stracił również prokurator referent, który zgodził się na zamianę aresztu na poręczenie.

– Podjąłem decyzję o dymisjach, ponieważ takich przestępców nie wolno wypuszczać. To sprzeczne z polityką karną, którą konsekwentnie prowadzę jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny – podkreślił minister.

Marek M. pseudonim „Oczko” jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która przemycała i handlowała narkotykami. W tym przypadku chodzi o sto kilogramów amfetaminy i tysiąc tabletek ecstasy.

tvp.info