Sześciu emigrantów bezkarnie molestowało nastolatkę w Västerås. Tylko jeden z nich, 18-letni Arab z Syrii, został skazany na niewielki wyrok. Pozostali nie zostali zidentyfikowani.

Dużo płakałam od czasu tego wydarzenia – mówi dziewczyna.

Podczas policyjnego przesłuchania dziewczyna powiedziała, że mężczyzna wepchnął ją do jednej z toalet, zamknął drzwi, a potem usiadł na jej kolanach i całował ją oraz obmacywał. Dziewczyna próbowała powiedzieć Arabowi, żeby ją wypuścił, ale on kontynuował swój plan.

Było to 30 września 2017 roku, podczas festiwalu dla studentów w Västerås. Podczas imprezy 17-letnia Szwedka została wykorzystywana seksualnie przez 18-letniego mężczyznę z Syrii. Potem była uwięziona w samochodzie, w którym molestowanie kontynuowali kolejni muzułmanie. Dziewczyna powiedziała, że ​​czuła się bezsilna: – Byłam jak zwierzę w klatce, całkowicie się poddałam.

Syryjczyk położył ją na tylnym siedzeniu na kolanach grupy imigrantów, którzy byli w samochodzie. W czasie podróży samochodem mężczyźni zaczęli wkładać jej ręce między nogi, zdejmowali ubranie nastolatce oraz dotykali jej piersi i całowali usta.

Prosiła, żeby przestali ją dotykać. Jednak oni mówili językiem, którego nie rozumiała. Wszyscy w samochodzie śmieli się z niej i klaskali z dzikiej radosci.

Dziewczyna opowiedziała o tym dyrektorowi i pracownikom szkoły oraz innym uczniom.

Jednak nie wszyscy przestępcy zostali zidentyfikowani, a jedynie 18-latek oskarżony o wydarzenia w toalecie.

28 marca 2018 r. Sąd Rejonowy w Västmanland ogłosił werdykt. 18-latek został skazany za molestowanie seksualne na pobyt w ośrodku opieki nad młodzieżą. Zapłaci także dziewczynie 5000 euro odszkodowania.

sev