ZABRZE: Dwie nastolatki zgwałcone na randkach z Internetu

0

Dramat 14-latek ze Śląska, które w ostatnich dniach w sieci umówiły się na spotkania ze starszymi od siebie mężczyznami. W obu przypadkach skończyło się tak samo: nieznajomi zgwałcili dziewczyny. Policji udało się szybko zatrzymać podejrzanych

Obie ofiary poznały dorosłych mężczyzn na portalach społecznościowych. – Po krótkiej znajomości przez internet 14-letnia mieszkanka Zabrza zgodziła się, kiedy padła propozycja spotkania. Niestety mężczyzna skrzywdził dziewczynę i zmusił do seksu – mówi Wirtualnej Polsce st. sierż. Agnieszka Żyłka z policji w Zabrzu.

Po kilku dniach policjanci zostali zaalarmowani o kolejnej takiej sprawie. – Niestety schemat zdarzeń, pomimo różnych osób biorących w nich udział, był taki sam. Dziewczyna – też 14-latka – poznała w sieci nieznajomego, a podczas umówionego spotkania została zgwałcona – wyjaśnia policjantka.

Podejrzanych o oba gwałty udało się zatrzymać. Jeden z mężczyzn ma 36 lat, a drugi jest o 10 lat młodszy. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za seks z nieletnimi grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

źródło:wp.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ